Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

„ Skąpiec”- komedia charakterów

09.01.2017 roku młodzi aktorzy Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach przedstawili adaptację komedii Moliera pt.” Skąpiec”. Emocje były tym silniejsze, gdyż miejsce wystawienia szczególne - Sala widowiskowa „Stare Kino” w Nowych Skalmierzycach. Sztukę mogli obejrzeć uczniowie gimnazjum, rodzice, zaproszeni goście. Spektakl  został zagrany w sposób ciekawy. Dekoracja, stroje, rekwizyty oddały klimat XVII- wiecznej rzeczywistości.  Aktorzy dali z siebie wszystko, a w zamian usłyszeli gromkie brawa - jako najwspanialsze podziękowanie za ich trud. Wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. W poszczególne role wcielili się: Harpagon - Patryk Wawrzyniak, Kleant - Jakub Ciesielski, Eliza - Paulina Kosowska, Marianna - Julia Mroczkowska, Frozyna - Julia Setecka,  Walery - Marcelina Wdowczyk, Strzałka - Oliwia Walczak, Jakub - Zuzanna Mikołajczyk, Anzelm - Nikola Michaś, Strzygiełek - Gabriela Kudzia, Ździebełko - Sara Miądowicz, Komisarz - Zuzanna Zając, Simon - Wiktoria Wojcieszak, Pani Claude - Natalia Szmania, Pisarz - Julia Ciernia, Narratorzy - Weronka Kąkol, Agata Florczak, Weronika Banasiak.

Reżyserię przygotowała Aneta Mikołajczyk, scenografię i kostiumy Magdalena Zielezińska- Wypiorczyk, o oprawę muzyczną zadbał - Paweł Sobański.

Aneta Mikołajczyk