Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

„Jan Paweł II – droga do świętości”

Tegoroczne święto Miłosierdzia Bożego wiązało się dla Polaków z niezwykłym przeżyciem duchowym. Oto do grona Świętych dołączył ukochany papież milionów ludzi
na całym świecie - Jan Paweł II. Również dla społeczności Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach był to moment szczególny, pozostawiający wyraźny ślad w sercach i pamięci. Z tej okazji, 13 maja, w rocznicę zamachu i cudownego ocalenia Karola Wojtyły za sprawą Matki Najświętszej, gimnazjaliści wyrazili swą wdzięczność za dar kanonizacji, prezentując wieczornicę „Jan Paweł II – droga do świętości”. W gościnne mury szkoły przybyli tego dnia wyjątkowi goście: pani Bożena Budzik burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, pan Michał Ciupka zastępca burmistrza, pan Kazimierz Sipka przewodniczący Rady  Gminy i Miasta, ksiądz kanonik Józef Kaczmarek, pani Anna Kruszyk  przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły oraz członkowie prezydium Rady pani Justyna Wichłacz i pan Rafał Grzesiak. W spotkaniu wzięli również udział gospodarze gimnazjum pani dyrektor Teresa Kiełbik i pan Piotr Stencel zastępca dyrektora, młodzieży towarzyszyli także rodzice, dziadkowie i nauczyciele.

Uroczystość poświęcona największemu Polakowi naszych czasów miała niezwykle podniosły i wzruszający charakter. Gimnazjaliści recytowali utwory Świętego Jana Pawła II oraz grali i śpiewali poświęcone Mu utwory w aranżacji pani Justyny Kierzek – Gawrońskiej, autorką scenariusza i części tekstów była Agata Pawlaczyk. Dekorację stanowiła wystawa prezentująca fotografie uwieczniające naszego Papieża w różnych okresach Jego pontyfikatu. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze, przy kawie i kremówkach ufundowanych przez Radę Rodziców, której w tym miejscu raz jeszcze dziękujemy. Wszyscy, którzy wzięli udział w wieczornicy podkreślali, że był to szczególny wyraz hołdu oraz nieustającej pamięci o życiu i dokonaniach Człowieka, który zmienił oblicze tego świata.