Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

„Miłosierdzie i przebaczenie oczami gimnazjalisty”

We wtorek 30 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbył się finał Szkolnego Konkursu Biblijno – Literackiego pod hasłem „Miłosierdzie i przebaczenie”, który został zorganizowany z inicjatywy ks. Piotra Marciniszyna oraz Beaty Michalskiej i Agaty Pawlaczyk – Wieczorek. W I etapie konkursu wzięło udział jedenaścioro uczniów ze wszystkich poziomów klas, którzy 27 kwietnia przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań. Test dotyczył fragmentów Biblii wskazanych w regulaminie oraz wybranych rozdziałów powieści Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy” i „Quo vadis”. Decyzją komisji do drugiego etapu awansowali: Anita Sobczak z klasy III a, Aleksandra Machlańska z III b, Krzysztof Szkudlarek z III c  oraz Stanisław Jaskólski i  Magdalena Nowacka z I c.

W II etapie uczniowie mieli do zaprezentowania dwie wypowiedzi ustne na wylosowane wcześniej tematy. Czas wystąpienia musiał się mieścić w granicach od trzech do pięciu minut. Zagadnienia były związane z problematyką przewodnią i mogły nawiązywać do tekstów źródłowych wskazanych w I etapie. Jury w składzie: przewodniczący ks. Piotr Marciniszyn oraz członkowie: pani dyrektor Teresa Kiełbik, pani Aneta Mikołajczyk oraz pani Karolina Malchrzycka – oceniając – brało pod uwagę następujące kryteria: wartość merytoryczną prezentacji, język i styl wypowiedzi oraz ogólne wrażenie (postawę mówcy). Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce ex aequo zajęli Aleksandra Machlańska i Stanisław Jaskólski, II miejsce Magdalena Nowacka, Krzysztof Szkudlarek otrzymał tytuł laureata.

Gratulujemy młodzieży, że podjęła się tak trudnego wyzwania, z którym doskonale sobie poradziła, gdyż prezentacje były głęboko przemyślane, a tezy poparte trafnymi argumentami. Życzymy dalszych sukcesów i odwagi podczas wystąpień publicznych.

Sekretarz jury

Agata Pawlaczyk – Wieczorek