Wtorek, 23.4.2024
Imieniny: Ilona / Jerzy / Wojciech

„Opowieść Wigilijna” przygotowana przez koło teatralne

Aktywnie działające gimnazjalne koło teatralne na okres Świat Bożego Narodzenia zaserwowało niecodzienną ucztę duchową dla społeczności szkolnej i przedstawicieli środowiska lokalnego.

Pod kierunkiem i w autorskim scenariuszu pani Anety Mikołajczyk młodzi adepci sztuki teatralnej przygotowali spektakl pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Karola Dickensa, które pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę Ebenezera Scroog’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej.

W postać głównego bohatera wcielił się Sebastian Pawlak, znany już z wcześniejszych brawurowych ról m.in. Zeusa, Papkina, Krasnala. Pozostałe role zagrali: Maria Chenczke, Oliwia Walczak, Wiktoria Wojcieszak, Monika Olszyna, Patrycja Siwik, Weronika Niemiec, Ewelina Pietraszek, Weronika Kowal, Marta Micuła, Paulina Kosowska, Agata Florczak.

W scenografii wykorzystano rysunki Sary Miądowicz i Agaty Florczak, o oprawę muzyczną zadbał zespół Euphonia pod kierunkiem pani Justyny Kierzek-Gawrońskiej, nagłośnienie zapewnił pan Paweł Sobański z uczniami, a wystrój sceny, oddający klimat dawnych czasów i Świąt Bożego Narodzenia, przygotowała pani Magdalena Zielezińska – Wypiorczyk.

K. Malchrzycka, A. Mikołajczyk