Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

„Pójdź za mną”

Słowa Chrystusa „Pójdź za mną” stały się mottem przewodnim tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które odbywały się w czasie Wielkiego Tygodnia dla uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.

Młodzież codziennie uczestniczyła w Eucharystii, podczas której Słowo Boże wygłosił ksiądz Przemysław Hęciak pseudonim „Padre”, znany z anteny Radia Rodzina oraz dwutygodnika „Opiekun”. Tematyka nauk rekolekcyjnych skupiła się na uświadomieniu sobie wewnętrznej potrzeby nawrócenia, przypomnieniu roli sakramentu chrztu św., a także na kształtowaniu potrzeby dalszej drogi życiowej opartej na przyjaźni z Jezusem.

Uczniowie sami zaangażowali się w owocne przeżycie czasu rekolekcyjnego i na każdy dzień pod kierunkiem wychowawców, nauczycieli, kapłanów i katechetów przygotowali programy artystyczne o treści religijnej. Pierwszego dnia wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego pt. „Chryste, Ty masz szanse na śmierć i zmartwychwstanie”, drugiego obejrzeliśmy przejmującą i niezwykle realistyczną inscenizację „Misterium Męki Pańskiej”, zaś ostatniego dnia sztukę teatralną „Anioły strzegą naszej szkoły”.  Przedstawieniom towarzyszyły występy chóru szkolnego.

Rekolekcje były dla wszystkich czasem zadumy i refleksji, czasem spojrzenia w głąb swojej duszy i „wyprostowania” ścieżek, tak często zaplątanych przez problemy życia codziennego.

Dziękujemy księdzu Przemysławowi Hęciakowi za Słowo Boże, młodzieży gimnazjalnej za wspaniałe zaangażowanie się w przygotowanie i przeżycie rekolekcji, nauczycielom za pomoc i wsparcie w organizację tych dni, szczególnie zaś paniom Beacie Michalskiej, Anecie Mikołajczyk, Magdalenie Zielezińskiej – Wypiorczyk, Justynie Kierzek – Gawrońskiej oraz księżom Piotrowi Marciniszynowi i Damianowi Skonieckiemu.

ks. P. Marciniszyn, K. Malchrzycka