Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

„Recytatorskie zmagania”

Z ogromną radością informujemy, że Antoni Marczak, uczeń klasy 8 a Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, zajął I miejsce (ex aequo) w I Konkursie Recytatorskim ,,W kręgu poezji” organizowanym przez III LO w Kaliszu. Antoni prezentował fragment „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza oraz „Koniec i początek” Wisławy Szymborskiej. W recytatorskich zmaganiach wzięło udział 28 siódmoklasistów oraz ośmioklasistów z 11 szkół podstawowych. Obradom jury przewodniczył aktor kaliskiego teatru Dariusz Sosiński, uczestników oceniała również  Barbara Wąsik, instruktor teatralny. Po prezentacjach warsztaty żywego słowa przeprowadziła Kamilla Kiermasz. Uczestnicy mieli również możliwość poznania specyfiki „Kopernika”. To nie pierwszy sukces Antka w tego typu zmaganiach, dlatego życzymy mu dalszych sukcesów.

Agata Pawlaczyk - Wieczorek