Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Artystyczny spacer po Kaliszu

Zwiedzanie kaliskich wystaw sztuki współczesnej i dawnej było prawdziwą ucztą duchową dla uczniów, którzy 2 maja br. udali się do na wycieczkę po tamtejszych muzeach.

W poszukiwaniu inspiracji dla własnej twórczości gimnazjaliści odwiedzili Muzeum im. T. Kulisiewicza, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej oraz Galerię im. J. Tarasina, gdzie obecnie prezentowana jest wystawa współczesnych grafik zatytułowana „Pytania obrazu – pytanie obrazem”. Uwagę młodych artystów zwróciło bogactwo plastycznych form wyrazu, wykorzystanych technik, sposobów interpretacji tematów i myśli.

Artystyczny spacer po Kaliszu spodobał się uczestnikom, przyniósł wiele nowych  pomysłów artystycznych, które już w najbliższych tygodniach zostaną zrealizowane na zajęciach koła plastycznego. Pozostaje nam tylko czekać na efekty tych duchowych inspiracji.