Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Bezpieczna Szkoła

W roku szkolnym 2013.2013 nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Hasłem przewodnim projektu było „Prawo, Przyjaźń, Tolerancja”, zaś celem spopularyzowanie wśród uczniów zasad funkcjonowania państwa i społeczeństwa obywatelskiego oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów.  Warunkiem otrzymania tytułu było wykonanie 10 zadań konkursowych.  W ramach tych działań zorganizowano spotkania z policjantami, prokuratorem, przedstawicielami straży pożarnej i służby zdrowia. Przygotowano akcję propagującą kulturę języka polskiego  oraz zorganizowano szkolny konkurs  na pracę literacką pt. „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu?”. Wiele z tych zadań to akcje cykliczne, odbywające się w naszej szkole od kilkunastu lat.

Efektem podjętego wyzwania jest fakt, iż Gimnazjum im. Polskich Noblistów  otrzymało tytuł” Bezpiecznej Szkoły”.