Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Czar minionych lat

,, Dziś panna Anna ma wychodne ‘’, ,, U cioci na imieninach‘’, ,, Zielony mosteczek ‘’ – to tylko niektóre utwory, jakie zostały wykonane na wyjątkowej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. To pełne uroku spotkanie odbyło się 28 stycznia br. w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Z inicjatywy pani Agnieszki Jaźwiec zespół nauczycieli humanistów wraz z nauczycielami prowadzącymi koło kulinarne przygotowali spotkanie dla wszystkich babć i dziadków uczniów klas III. I tym razem nasi gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania. ,, Piosenki ze starego podwórka’’ przygotowane przez panią Justynę Kierzek-Gawrońską, scenografia autorstwa pani Magdaleny Zielezińskiej-Wypiorczyk oraz stroje z dawnych lat wprowadziły gości w krainę niezapomnianych wspomnień. A potem oczywiście degustacja ciast i deserów serwowanych przez uczniów koła kulinarnego. W harmonogramie uroczystości nie zabrakło również karaoke, podczas którego sami goście śpiewali przeboje z lat młodości. W zakończeniu spotkania pani Teresa Kiełbik- dyrektor gimnazjum- podkreśliła, iż  tak wyjątkowa uroczystość pozostanie już na stałe w harmonogramie imprez szkolnych, bo przecież nie wystarczy czerpać miłość od naszych babć i dziadków, trzeba jeszcze umieć ją odwzajemnić. A tak przygotowane spotkanie na pewno może być tego dowodem.

Dorota Bukowska