Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Czym jest miłość?

14 lutego aktorzy koła teatralnego w walentynkowym montażu słowno - muzycznym próbowali odpowiedzieć na pytanie: Czym jest miłość? Powszechnie wiadomo, że jest niezwykła i że warto doświadczyć jej w życiu. Ale przecież każdy z nas widzi ją inaczej, bo człowiek jest indywidualnością jedyną w swoim rodzaju.

W różnoraki sposób postrzegali miłość uczestnicy projektu edukacyjnego pt: „Siła pochodzi z wnętrza”, którzy w niebanalny sposób musieli nadać artystyczny kształt własnemu wnętrzu. Inspiracją były natura, sztuka, poezja miłosna, przeżycia. Pokaz ekspozycji prac uczniów, będących efektem projektu był jednocześnie scenografią programu walentynkowego.

Spotkanie było również okazją do podsumowania wyników międzyszkolnego konkursu plastycznego „Niech nasz droga będzie wspólna”. Laureatkami w kategorii szkół podstawowych zostały: Zofia Górna SP w Nowych Skalmierzycach – I miejsce, Wiktoria Sroka SP w Skalmierzycach II miejsce i Klaudia Walczak – ZS-P w Kotowiecku – III miejsce. Wyróżnieni gimnazjaliści to uczniowie nowoskalmierzyckiej szkoły: Izabela Pawlińska – miejsce I, Maciej Galewski – miejsce II oraz Natalia Guźniczak – miejsce III. Wszystkim laureatom gratulujemy.

Magia „Galerii na strychu”, scenografia, muzyka, interpretacje poezji miłosnej wprowadziły uczestników imprezy w bardzo refleksyjny nastrój. Każdy mógł na moment oderwać się od codziennych spraw i poddać pod rozwagę słowa znawcy tajników ludzkiej duszy Ericha Fromma „Miłość to działanie, a nie tylko bierne doznawanie. Kochać to przede wszystkim dawać, a nie brać”.

Aneta Mikołajczyk