Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Dlaczego warto się uczyć?

„ Dlaczego warto się uczyć?” – to pytanie rozpoczęło debatę, która odbyła się 8 maja 2014 r. w Gimnazjum im. Polskich Noblistów. Zespół ds. promocji wartości edukacji zorganizował dla Społeczności Gimnazjum spotkanie mające na celu promocję wartości edukacji wśród młodzieży
i zaprosił do debaty gości, którzy osiągnęli zawodowy sukces lub dążą do jego osiągnięcia. Zaproszenie przyjęli: doktorantka Akademii Obrony Narodowej, absolwenci naszego gimnazjum, pani Teresa Kiełbik - Dyrektor gimnazjum, nauczyciele oraz uczniowie.
Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania czy warto i czego warto się uczyć?. Zadaniem zaproszonych gości było utwierdzić naszych uczniów w przekonaniu, że warto się uczyć wszystkiego, trzeba być elastycznym i wykształconym w wielu dziedzinach zgodnie z wymaganiami rynku pracy. Uczestnicy debaty podkreślili, że „wiedza gimnazjalna to fundament dalszej edukacji i sukcesu w budowaniu przyszłości”.

Ewa Kukułka