Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Dobra passa Gimnazjalistów z Nowych Skalmierzyc

Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach osiągają coraz większe sukcesy w różnorodnych konkursach, rozsławiając imię naszej szkoły na terenie powiatu, województwa, a nawet kraju. Ostatnio Milena Sobczak z klasy III b i Aleksandra Machlańska z klasy II b zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Konkursie Dziennikarskim organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim. Uczennice musiały napisać felieton, reportaż lub esej na temat: Jaką rolę odgrywa w życiu człowieka pamięć. Oryginalność ich prac, zarówno pod względem treści, jak i formy, wywarła na jury ogromne wrażenie, co zaowocowało uznaniem ich artykułów za najlepsze w kategorii szkół gimnazjalnych.

Kolejny sukces odniosła Sara Tułaza z klasy II a, zajmując II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Obcej w Przekładzie na Język Polski. Uczennica recytowała po polsku i niemiecku fragment wiersza J.W. Goethego „Król Olch”. Warto podkreślić, iż w konkursie startowało czterdzieścioro uczestników, a wśród nich przedstawiciele tylko dwóch gimnazjów. Sara musiała się więc zmierzyć z licealistami i – jak widać – wyszła z tego starcia zwycięsko.

Aktywni są także poeci, Agata Grzeszczyk z klasy III b zdobyła wyróżnienie w cyklicznym konkursie literackim „Poetyckie Listopady”, w którym nasi uczniowie startują już od wielu lat.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym oraz tym, którzy wzięli udział w konkursach, przełamując tremę, słabości i brak wiary w siebie. Życzymy powodzenia! Uczniów przygotowały: Dorota Bukowska, Urszula Marcinkowska i Agata Pawlaczyk – Wieczorek.

Agata Pawlaczyk – Wieczorek