Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Dorota Bukowska nagrodzona przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

18 października br. Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty znalazła się pani Dorota Bukowska – nauczyciel polonista i terapeuta Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.  O swojej pracy mówi: ,, Młody człowiek jest dla mnie jak  diament do oszlifowania, któremu trzeba dać szansę. Zarówno temu o wielkim potencjale, jak i temu, który otrzymał go znacznie mniej. Każdy z nich jest dla mnie równie wartościowy i ważny. Aby uwierzyć w siebie, uczeń przede wszystkim potrzebuje kogoś, kto uwierzy w niego.’’

Uroczystość, w której wzięła udział również dyrekcja szkoły, odbyła się  w Zamku w Rydzynie. W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej,  wychowawczej  i opiekuńczej nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 23 nauczycieli z wielkopolskich szkół i placówek. Natomiast Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał 90 nagród nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Serdecznie gratulujemy.

zespół humanistów