Czwartek, 25.4.2024
Imieniny: Jarosław / Marek

Drzwi Otwarte Gimnazjum 2015

24 marca br. Gimnazjum im. Polskich  Noblistów w Nowych Skalmierzycach gościło w swych murach szóstoklasistów oraz ich rodziców. Impreza z roku na rok cieszy się większą  popularnością nie tylko wśród przyszłych uczniów szkoły, ale także absolwentów.

Tym razem gimnazjaliści pod okiem nauczycieli przygotowali dla swych młodszych kolegów prezentacje projektów edukacyjnych, wiele niespodzianek i konkursów. Przyszli uczniowie szkoły mogli uczestniczyć w pokazach w pracowni fizycznej, wykonać doświadczenia chemiczne, wziąć udział w zajęciach koła plastycznego lub witrażownictwa.

Spotkanie było okazją do podsumowania międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Miłość to piękna baśń – jedyny sens życia”. Laureatkami zostały: Julia Staszczuk ze Szkoły Podstawowej w Nowych Skalmierzycach, która zajęła I miejsce, II miejsce – Maja Kosowska z tej samej szkoły i również II miejsce Maja Wypiorczyk ze Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach. Nagrody dla zwyciężczyń ufundowała Rada Rodziców.

Na zakończenie goście i gospodarze spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć przedstawienie pt. „O kobietach” przygotowane przez koło teatralne.

Dziękujemy serdecznie wszystkim drogim gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie.