Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

11 stycznia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez uczniów klasy Ib.

Choć styczeń jest zimowym miesiącem,  te dwa dni sprawiają, że wszystkim robi się cieplej na sercu. Z uwagi na to, iż te niezwykłe święta przypadają w tym roku w czasie  ferii zimowych postanowiliśmy wcześniej przygotować niespodzianki  kochanym Dziadkom .

W udekorowanej sali uczniowie zaprezentowali program artystyczny obejmujący bajkowo – tradycyjne jasełka, w których mali aktorzy przybywając do stajenki przynosili dary Jezusowi, a wraz z nimi mądre życiowe przesłania.   Podczas występów były też wiersze i piosenki okolicznościowe związane z obchodzonym   świętem. Nasi czcigodni goście mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Młodzi aktorzy z przejęciem odtwarzali role, za co otrzymali gromkie brawa. Nie zabrakło też łez wzruszenia. Podniosły charakter uroczystości przypieczętowały indywidualne życzenia i  upominki, przygotowane własnoręcznie przez dzieci.

Dalsza część imprezy odbyła się sali lekcyjnej. Tam na wszystkich czekał  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły wspaniałych gości do wspólnej zabawy, którą wypełnił   śpiew  oraz udział w konkursach. Spotkanie upłynęło w pełnej ciepła, serdecznej atmosferze.

D. Woźniak