Sunday, 14.4.2024
Imieniny: Justyna / Julianna / Krzysztof

Dzień Edukacji Narodowej u „Polskich Noblistów”

14 października w całej Polsce obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Dla pierwszoklasistów z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach to szczególne święto, bowiem tego dnia zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. W trakcie uroczystego ślubowania przyrzekali okazywać szacunek innym oraz postępować zgodnie z zasadami wolności, prawdy i dobra.

Akademia była również okazją do tego, by podziękować za zaangażowanie, trud i poświęcenie wszystkim pracownikom szkoły. W swym przemówieniu pani Dyrektor Teresa Kiełbik podkreśliła, że uroczystość Dnia Edukacji Narodowej jest świętem całej szkoły, a za szczególny wkład pracy wyróżniła  następujące osoby: Piotra Stencla – zastępcę Dyrektora, Agnieszkę Andrzejewską, Henrykę Belkner, Annę Bogdajewicz, Dorotę Bukowską, Agnieszkę Jaźwiec, Justynę Kierzek-Gawrońską, Ewę Kukułkę, Iwonę Liebert, Agnieszkę Machlańską, Iwonę Malchrzycką, Karolinę Malchrzycką, Anetę Mikołajczyk, Agatę Pawlaczyk, Marcina Śramę, Bożenę Wojciechowską, Magdalenę Zielezińską – Wypiorczyk, Beatę Ratuszną, Marię Grzędę i Longinę Wawrzyniak.

Uczniowie klas I c i I d przygotowali część artystyczną, która na motywach bajki J. Tuwima „Lokomotywa” uświetniła ten ważny i wyjątkowy dla społeczności szkolnej dzień. Przepiękna scenografia i oprawa muzyczna dopełniły całości i dostarczyły wiele artystycznych wrażeń.

Ślubowanie uczniow klas pierwszych- film youtube .

A. Mikołajczyk, B. Wojciechowska