Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Dzień Otwartych Drzwi

Gimnazjum im Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach od 1 września zacznie funkcjonować jako szkoła podstawowa. Ta zmieniająca się rzeczywistość sprawiła,  że coroczny Dzień Otwartych Drzwi miał nieco inny przebieg.

Już w piątek 17 marca członkowie Koła Teatralnego i Rady Samorządu Uczniowskiego w charakterystycznych strojach zapraszali w progi szkoły podczas happeningu, który odbywał się przy Placu Wolności w Nowych Skalmierzycach. Uczniowie częstowali przechodniów wypiekami przygotowanymi przez koło kulinarne, rozdawali ulotki reklamujące działania realizowane w szkole, a także zachęcali mieszkańców do refleksji na temat podobieństw i różnic między dawną a współczesną szkołą.

W sobotnie przedpołudnie Gimnazjum otworzyło swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców.  Wraz z nowym rokiem szkolnym w budynku przy ul. Kaliskiej rozpoczną naukę uczniowie klas pierwszych, czwartych i siódmych oraz przedszkolaki. Odwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w pokazach, wystawach i projektach interdyscyplinarnych przygotowanych przez gimnazjalistów pod czujnym okiem nauczycieli. Wprowadzana reforma edukacji stawia wiele znaków zapytania, dlatego nie brakowało chętnych, aby poznać ofertę placówki.

Każdy z młodych gości mógł liczyć na opiekę starszej koleżanki lub kolegi, którzy - przebrani za bajkowe postacie - oprowadzali zwiedzających po szkole. Dla zainteresowanych przygotowano ciekawe prezentacje z życia szkoły. Goście chętnie konstruowali i programowali roboty. Zainteresowaniem cieszyły się wystawy prac uczniowskich i zdjęć ukazujących życie klas.

W tym samym czasie rodzice mieli okazję osobistego spotkania z Teresą Kiełbik - Dyrektor Gimnazjum, a także skorzystania z konsultacji psychologa i pedagoga szkolnego.

Nauczycieli  zawsze cieszą wizyty absolwentów, którzy licznie w tym dniu odwiedzają swoją  dawną szkołę. I tym razem nie zabrakło okazji do spotkań i wspomnień.

A. Jaźwiec