Czwartek, 28.3.2024
Imieniny: Aleksandra / Renata / Joanna

Gimnazjaliści na podium

Styczeń okazał się kolejnym miesiącem dobrej passy dla Gimnazjum  im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. To właśnie  13 stycznia br. nasi uczniowie zostali laureatami  10. Edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości K. K. Baczyńskiego. Z rąk starosty powiatu ostrowskiego Pawła Rajskiego nagrody za  II miejsce odebrały: Wiktoria Gaszczyńska i Milena Sobczak, natomiast Sara Miądowicz i Julia Mroczkowska zdobyły  miejsce trzecie. Nasze laureatki wykazały się wszechstronną wiedzą na temat poety oraz precyzyjną umiejętnością analizy jego utworów.

Również podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,, Nie tylko poznańskie koziołki ‘’, który odbył się w Poznaniu, nasi uczniowie zaimponowali jury. Czworo z nich zakwalifikowało się do ścisłego finału, który odbędzie się w kwietniu.  Miano pięciorga najlepszych mówców otrzymali: Szymon Kubiak, który zajął II miejsce, Gabriela Jabłońska  jako laureatka miejsca III, Dawid Walkowiak, który uplasował się na czwartej pozycji, natomiast  piątym z najlepszych okazał się Piotr Machlański. Organizatorzy konkursu podkreślali profesjonalizm i ogromny wkład uczniów, którzy w ciągu 7 minut prezentowali walory swojego rejonu. Jak podkreślali, bywa rzadkością, aby uczniowie z jednej szkoły zajęli aż tyle miejsc na podium. Teraz nasi laureaci przygotowują tekst o tej samej długości czasowej dotyczący Poznania.

Gratulujemy i życzymy powodzenia. Uczniów do konkursu przygotowywały: A. Mikołajczyk, A. Pawlaczyk-Wieczorek i D. Bukowska.

D. Bukowska