Saturday, 20.4.2024
Imieniny: Agnieszka / Amelia / Szymon

Gimnazjaliści na podium w Poznaniu

Natalia Strzyż, uczennica Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach została laureatką wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną zatytułowanego „Oddając  krew – ratujesz życie”.  Pozostali gimnazjaliści: Monika Braun, Arkadiusz Grzęda oraz Kinga Marczak otrzymali wyróżnienia.

Konkurs zorganizowany został przez Wielkopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu, a jego celem było zainteresowanie uczniów tematyką związaną z honorowym krwiodawstwem, propagowanie w środowiskach szkolnych i rówieśniczych idei honorowego krwiodawstwa, rozwijanie umiejętności samodzielnego poszukiwania materiałów źródłowych i fotograficznych oraz innych dokumentów do opracowania prezentacji multimedialnej. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę kreatywność oraz oryginalność prezentowanego materiału, poprawność merytoryczną, przejrzystość prezentacji oraz v możliwość jej dalszego wykorzystywania przez organizatora.

Natalia miała zaszczyt zaprezentować swoją pracę podczas uroczystego podsumowania konkursu, który odbył się 5 grudnia 2014 r. w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Andrzejewska