Piątek, 19.4.2024
Imieniny: Jerzy / Tymon / Konrad

Gimnazjaliści w roli filmowców

15 listopada br. uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach uzyskali tytuł laureatów Regionalnego Konkursu Filmowego ,,Kręcą nas kaliskie wiersze ‘’ polegającego na przygotowaniu klipu do wybranego utworu poetyckiego. Laureatami konkursu zostali: Marta Balicka, Katarzyna Karbowska, Aleksandra Nowak i Weronika Wojcieszak jako zespół I oraz Marcin Bartoś, Bartosz Fabiszczak i Marcin Madajka reprezentujący zespół II, którzy w ramach nagrody otrzymali łączną kwotę 1.200 zł. Nagrodę odebrali z rąk przewodniczącego jury Wojciecha Pijanowskiego – znanego prezentera telewizyjnego, producenta wielu programów telewizyjnych oraz Marcina Miłka- właściciela MDV STUDIOS, marki promującej nowoczesne produkcje filmowe i Artura Wypycha – absolwenta Wrocławskiej Szkoły Filmowej MASTERSHOT  na kierunku operatora filmowego, właściciela wytwórni Scaryberry. Serdecznie gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowywali: Dorota Bukowska i Tomasz Głowacki.

D. Bukowska