Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Gimnazjaliści znów na podium

,, Nawet najlepszy sokół nic nie złowi, jeżeli mu nie pozwolisz wzlecieć. ‘’ przysłowie japońskie.

Dobra passa nie opuszcza uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. To już bowiem  kolejny laur zwycięzców w bieżącym roku szkolnym. Tym razem uczniowie sprawdzili zarówno swoje umiejętności poetyckie, literackie jak i teatralne.  1 marca Oliwia Wachna zdobyła II miejsce a Wiktoria Stawska III w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Fryderyka Chopina. Natomiast 14 marca nasi uczniowie odebrali  nagrody za II i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Dziennikarskim ,, Ostrów na Plus, Ostrów na Minus ‘’. Laureatami konkursu została Oliwia Wachna i Krzysztof Woźniak. Sukces nie ominął nas również w XII Rejonowym Przeglądzie Monodramów, gdzie Oliwia Wachna z klasy ID zdobyła wyróżnienie. Trudną sztukę reportażu oraz umiejętności gry jednego aktora uczniowie ćwiczyli pod kierunkiem polonisty Doroty Bukowskiej.

Dorota Bukowska