Saturday, 20.4.2024
Imieniny: Agnieszka / Amelia / Szymon

Gimnazjalne promyki

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach trzykrotnie odwiedzili małych pacjentów ostrowskiego szpitala. Przywiezione przez młodzież prezenty, zabawy i dobry humor wywołały uśmiech na twarzach kuracjuszy.

Współpraca ze Szkołą Szpitalną nawiązana została w grudniu 2013 r. i wtedy właśnie odbyła się pierwsza wizyta gimnazjalistów na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej. Związana ona była ze zbiórka artykułów papierniczych dla oddziału, której finał odbył się w naszej szkole dnia 25 listopada 2013 r. w Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Kredki, mazaki, bloki, kolorowanki i wycinanki trafiły do pacjentów za pośrednictwem dwóch uczennic. Dziewczęta włożyły wiele serca w przygotowania do spotkania, które w efekcie przebiegło w bardzo radosnej, świątecznej atmosferze. W blasku lampek choinkowych ozdabialiśmy bombki, kolorowaliśmy, rozwiązywaliśmy bożonarodzeniowe quizy. Były to niezapomniane chwile.

16 kwietnia 2014 r. ponownie odwiedziliśmy oddział dziecięcy.  Wówczas uczniowie zaprezentowali program artystyczny „Szkoła z talentem”. Uzdolnieni muzycznie i aktorsko gimnazjaliści pokazali swoje umiejętności oraz zachęcali do czytania książek, co było elementem ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”, której celem jest stworzenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych społecznych bibliotek.

Ostatnia tegoroczna wizyta związana była z obchodami Dnia Dziecka i odbyła się dnia 3 czerwca. Wówczas młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Kopciuszek na zawodach”, które wywołało uśmiech na twarzach dzieci, a także ich zatroskanych rodziców. Poza dawką śmiechu uczniowie gimnazjum przekazali także istotne przesłanie: należy dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Spotkania z pacjentami ostrowskiego szpitala sprawiły uczniom wiele radości. Wrażliwość, współczucie, empatia to cechy, które niewątpliwie są atutami naszych gimnazjalistów, którzy zamierzają kontynuować współpracę z oddziałem dziecięcym w kolejnym roku szkolnym.

.