Czwartek, 25.4.2024
Imieniny: Jarosław / Marek

Gimnazjum ma „Wzór na rozwój”

„Wzór na rozwój” to tytuł ogólnopolskiego projektu dydaktycznego, do  którego w tym roku szkolnym przystąpiło Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.  Działania koncentrują się wokół nauk  ścisłych: chemii, fizyki i biologii.

Celem projektu jest zaprezentowanie uczniom przedmiotów przyrodniczych  jako praktycznych dziedzin życia codziennego. Pierwsza faza projektu, którą na terenie szkoły koordynował  Marcin Śrama - nauczyciel chemii, polegała na przeprowadzeniu zajęć według ćwiczeń proponowanych przez organizatora. Sprawozdanie z tej części projektu zostało docenione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, a nasze gimnazjum  zakwalifikowało się do finału. Nagrodą dla szkoły był zestaw pomocy dydaktycznych, między innymi:  model wiatraka, stacja pogodowa, robot solarny i panel fotowoltaiczny, zaś koordynator projektu został zaproszony do udziału w zajęciach warsztatowych na temat nowoczesnych metod nauczania przedmiotów ścisłych.

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach realizacji projektu.

K. Malchrzycka, M. Śrama