Piątek, 26.4.2024
Imieniny: Maria / Marzena / Ryszard

Gimnazjum z Certyfikatem „WF z klasą”

W roku szkolnym 2013/2014 Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach wzięło udział w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej  „WF z klasą”. Celem przedsięwzięcia była aktywizacja sportowa uczniów i ich najbliższego otoczenia. Warunkiem uzyskania certyfikatu była realizacja dwóch zadań obowiązkowych oraz zadania do wyboru. W ramach działań zorganizowano obrady Sportowego Okrągłego Stołu  połączone z debatą dotyczącą lekcji wychowania fizycznego, a także przeprowadzono Lokalną Akcję Sportową. Podczas debaty uczniowie zaproponowali własne zadanie do realizacji - lekcje poza szkołą. W trakcie trwania programu wszystkie działania i  inicjatywy podejmowane przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów gimnazjum były zamieszczane na internetowej stronie organizatora.

Uwieńczeniem pracy wszystkich uczestników  programu  jest uzyskanie przez gimnazjum ogólnopolskiego certyfikatu „WF z klasą”.

Iwona Malchrzycka