Czwartek, 2.5.2024

Dzień Mamy i Taty połączony z zajęciami otwartymi

Zajęcia gimnastyczne

Wiosną dużo się dzieje….

Zrobiliśmy wiosenny kącik przyrody, a teraz obserwujemy, jak pięknie rosną nam nasze rośliny. Odwiedziły nas starsze koleżanki ze szkoły, które chętnie pomagają w opiece nad Promyczkami. Słuchaliśmy bajek, czytanych nam przez mamę Anastazji, Wojtka i Weroniki. Wykonaliśmy grupowe prace plastyczne w nowych fartuszkach. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w tworzenie kącika przyrody i udział w naszej akcji czytania dzieciom bajek :-).

Lubimy korzystać ze świeżego powietrza :-)

Z okazji Światowego Dnia Książki odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę. Byliśmy też na poczcie, gdzie zapoznaliśmy się z zadaniami pań tam pracujących. Dobrze bawiliśmy się na placu zabaw, huśtając się i kręcąc na karuzeli, a także zjeżdżając ze zjeżdżalni. Przy okazji poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i zasad obowiązujących podczas zabawy na świeżym powietrzu. Zachwycaliśmy się też ogrodem cioci Reni, której bardzo dziękujemy za zaproszenie ;-).

W oczekiwaniu na Wielkanoc…

Wzięliśmy udział w teatrzyku objazdowym „Magia słów”, który  przypomniał nam o mówieniu: „proszę, dziękuję, przepraszam” oraz odnaleźliśmy słodycze pozostawione dla nas przez Zajączka (mniam, mniam ;-)).

Zajęcia Plastyczne

Żegnając się z zimą lepiliśmy bałwany i malowaliśmy zimowy krajobraz. Wiosenna część galerii nastąpi ;)

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn 2018

W szkolnej filharmonii

13 lutego przedszkolaki zostały zaproszone na występ "filharmonii szkolnej". Uczniowie należący do zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez panią Justynę Kierzek-Gawrońską   przygotowali występ specjalnie dla najmłodszych kolegów. Dzieci poznały nazwy i wygląd wybranych instrumentów, a także miały możliwość zagrania na jednym z nich.
Oto emocje, jakie towarzyszyły nam podczas muzycznego przedstawienia :-)

Bal Karnawałowy

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”

W piątek 9 lutego 2018 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, Spider-menów, piratów, policjantów, w różne zwierzątka. Przebrane były również panie ;-)

Dzieci świetnie bawiły się w sali korekcyjnej, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Wielką atrakcją były odwiedziny Królowej-naszej Pani Dyrektor. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Podczas balu pomocą służyły wolontariuszki z naszej szkoły, a jeden z uczniów obsługiwał sprzęt nagłaśniający.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Na zakończenie zabawy każdy uczestnik balu otrzymał prezent w postaci balonika.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu oraz przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci.

"Babcia i dziadek są tacy wspaniali

i zawsze chętnie bawią się z nami.

Lubimy z wami spędzać czas.

Babciu i dziadku kochamy Was!"

NOWE ZABAWKI w naszej sali i wspomnienia z urodzin Wojtusia (100 lat Wojtuś ;-))

Wspomnienia z Wigilii

Pasowanie na przedszkolaka

6 grudnia w grupie „Promyczki” odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Dzień ten  pozostanie na długo  w pamięci trzylatków oraz ich rodziców. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód jak wiele potrafią. Były więc piosenki, wierszyki .Przedszkolaki były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach.

Podczas uroczystości dzieci przyrzekały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani, pomagać kolegom, pięknie zjadać posiłki i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Teresa Kiełbik dokonała uroczystego pasowania  przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy  przedszkolak otrzymał dyplom  Pasowania na Przedszkolaka.

Po doniosłej części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli przy suto zastawionym stole przygotowanym przez rodziców.

Miłą dla dzieci niespodzianką było przyjście Św. Mikołaja, Renifera i Śnieżynek, którzy naszym maluchom wręczyli prezenty.

Odwiedziny księżniczek z bajek Disneya

Ubieramy choinkę

Pokaz Robotów Lego

Dzień pluszowego misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie ,,Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24.11.17r. przedszkolaki z grup: Słodziaków, Promyczków i Misiaczków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Wizyta w bibliotece i w świetlicy

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Promyczki w przedszkolu