Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Grupa Słodziaki- materiały 2017/2018

Razem ze „Słodziakami” świętujemy Dzień Taty i Mamy

„Słodziaki” były niezwykle szczęśliwe, gdy mogły zobaczyć swoje Ukochane Mamusie i Tatusiów na przedszkolnej Uroczystości. Pięknie zaprezentowały przygotowany    program artystyczny, przedstawiając ilustrację wiersza, śpiewając piosenki i recytując wierszyki. Specjalnie dla Rodziców zatańczyły walczyka, a następnie zaprosiły swoją mamę i tatę do wspólnego tańca. Był również czas zabaw integracyjnych oraz słodki poczęstunek. Spędzony razem czas pozostawił wiele miłych wspomnień!

Dzień Dziecka w Stadninie Koni na Wolicy

Dzień Dziecka w Szkole

Przyjemne chwile w skalmierzyckim parku! :-)

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Nowych Skalmierzycach

„W zdrowym ciele zdrowy duch!” :-)

Wielkanocna przygoda z Zajączkiem! :-)

Mali ogrodnicy!

Sialiśmy nasionka, sadziliśmy cebulki i cierpliwie podlewaliśmy nasze roślinki….a potem z podziwem obserwowaliśmy jak szybko urosły!!!

Kuchenna przygoda”

Najpierw odwiedziliśmy nasze Panie Kucharki w szkolnej kuchni i przekonaliśmy się jak bardzo muszą się napracować, aby przygotować dla nas pyszne posiłki.

I taka super zabawa trwała przez cały tydzień! :-)

W szkolnej filharmonii

13 lutego przedszkolaki zostały zaproszone na występ "filharmonii szkolnej". Uczniowie należący do zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez panią Justynę Kierzek-Gawrońską   przygotowali występ specjalnie dla najmłodszych kolegów. Dzieci poznały nazwy i wygląd wybranych instrumentów, a także miały możliwość zagrania na jednym z nich.
Oto emocje, jakie towarzyszyły nam podczas muzycznego przedstawienia :-)

Bal Karnawałowy

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”

W piątek 9 lutego 2018 w naszym przedszkolu  odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, Spider-menów, piratów, policjantów, w różne zwierzątka. Przebrane były również panie ;-)

Dzieci świetnie bawiły się w sali korekcyjnej, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Wielką atrakcją były odwiedziny Królowej-naszej Pani Dyrektor. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Podczas balu pomocą służyły wolontariuszki z naszej szkoły, a jeden z uczniów obsługiwał sprzęt nagłaśniający.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Na zakończenie zabawy każdy uczestnik balu otrzymał prezent w postaci balonika.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu oraz przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci.

„Babciu, Dziadku cóż Ci dam, jedno serce tylko mam, a w tym sercu róży kwiat,

Babciu, Dziadku - żyj sto lat!!!”

Te wyrecytowane życzenia wraz z głośno zaśpiewanym „Sto lat” uwieńczyły występy dzieci z grupy Słodziaki, przygotowane przez nie dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.

Nasze Słodziaki zaprezentowały kilka piosenek -  łącznie z zaśpiewaną w języku angielskim „Kołysanką dla Misia”, akompaniowały na instrumentach, wyrecytowały wierszyk, a także zatańczyły walczyka -  najpierw dla Babci i Dziadka, a potem razem z nimi! Na zakończenie wręczyły swojej Babci i Dziadziusiowi czerwone serduszka (które wcześniej z wielkim zapałem przygotowywały) – aby w ten sposób podziękować za ich miłość i troskę.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszych wspomnieniach!

Zimowe zabawy na śniegu!

Nareszcie przyszła zima długo oczekiwana, więc czas najwyższy

ulepić bałwana! :-)

Czekając na prawdziwy śnieg malujemy paluszkami śniegowe chmurki :-)

Po prostu Świąteczny, wspaniały czas… Z Aniołami  i z ukochanymi Rodzicami…

Były prezenty, wspólne śpiewanie kolęd i….dekorowanie pierników! :-)

A teraz wspólnie oczekujemy na nadejście Bożego Narodzenia.

Wraz ze Słodziakami życzymy Państwu zdrowych i spokojnych Świąt w rodzinnym gronie oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„ My ‘Słodziaki’ przyrzekamy - być super, super przedszkolakami!”

Te słowa zabrzmiały głośno i radośnie, gdy w dniu 6 grudnia nasze maluchy zostały pasowane na przedszkolaków. Uroczystego aktu pasowania dokonała - w obecności zgromadzonych Rodziców – P.  Dyrektor Teresa Kiełbik

A potem była słodka uczta i….niespodziewana wizyta Św. Mikołaja!

Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie ,,Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24.11.17r. przedszkolaki z grup: Słodziaków, Promyczków i Misiaczków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Nasze sprawne rączki „wyczarowały” jesienne drzewo z liśćmi, muchomorki oraz ptaszki! (te ostatnie - z dużą pomocą Pani ;-) A ileż było przy tym radości!!!

Bezpieczne i zdrowe Przedszkolaki!

Bezpiecznie przeszliśmy przez jezdnię, a potem była super wyprawa do sklepu warzywnego.

Samodzielnie kupione owoce i warzywa smakowały wybornie!

Zabawy Słodziaków