Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Historyczny Konkurs Fotograficzny- zaproszenie do udziału

HISTORYCZNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

„Odnajdź przeszłość w obiektywie”

I. Organizator

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

II. Cele konkursu

1. Wzrost zainteresowania historią.

2. Popularyzacja fotografii.

3. Kreowanie umiejętności poszukiwania i analizy śladów przeszłości wokół nas.

III. Sprawy organizacyjne

1. Konkurs ma charakter jednoetapowy i adresowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum.

2. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 samodzielnie wykonane fotografie o wymiarach 20 cm X 30 cm przedstawiające budynki, przedmioty, miejsca, które były świadkiem przeszłości (zarówno wielkich wydarzeń, jak i przeszłej codzienności). Kolor, układ i kompozycja fotografii zależą od inwencji twórczej autora.

3. Prace zgłaszać należy do sekretariatu ZSP CKU w Przygodzicach do 31 października 2013 r. Każda fotografia musi być podpisana (TYTUŁ FOTOGRAFII, imię i nazwisko ucznia, nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela historii).

4. Ocenie podlegać będą następujące elementy:

a) zgodność przedstawienia na fotografii z tytułem konkursu

b) trafność doboru tytułu do przedstawienia na fotografii

c) stylistyka fotografii (układ, kompozycja, kolor itp.)

4. Rozwiązanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy fotografii odbędzie się 7 listopada 2013 r.

5. Dla 3 pierwszych miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. Przewidziane są podziękowania dla nauczycieli.

6. Fotografie zgłoszone na konkurs NIE podlegają zwrotowi, a uczestnicy konkursu poprzez zgłoszenie się do konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w związku
z przebiegiem konkursu oraz wyrażają zgodę na publiczną prezentację ich autorskich prac.