Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

I Gminny Konkurs-"MISTRZOWIE PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH"

14 marca 2018 r. odbył się I Gminny Konkurs „Mistrzowie Przedmiotów Przyrodniczych”. Jego organizatorem był zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych ze Szkoły Podstawowej im Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. W zmaganiach konkursowych z fizyki, chemii, geografii i biologii udział wzięły wszystkie placówki z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

W trakcie konkursu 2-osobowe zespoły uczniowskie musiały zmierzyć się w następujących konkurencjach: jeden z dziesięciu, rebusy, krzyżówki, piktogramy oraz wykonać doświadczenie. Rywalizacja była bardzo zacięta. Do wyłonienia zwycięzców potrzebne były aż trzy dogrywki. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo bogatą wiedzą i wysokimi umiejętnościami. Niestandardowa forma współzawodnictwa, pokazała, że nauka przedmiotów przyrodniczych to nie tylko testy i obliczenia, ale przede wszystkim ciekawe eksperymenty i zabawa. Konkurs był jednocześnie lekcją, podczas której uczestnicy niewątpliwie wiele się od siebie nawzajem nauczyli.

Wyniki konkursu:
I miejsce:
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach – 23 punkty + 3
w dogrywce. (Aleksandra Pawlicka, Iga Briese).
II miejsce:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Nowych Skalmierzycach – 23 punkty + 2 w dogrywce. (Maciej Pawlak, Mateusz Jabłoński).
III miejsce:
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach –
22 punkty. (Oliwia Klar, Wiktoria Jarosik)

Serdecznie gratulujemy laureatom