Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

I Gminny Konkurs Recytatorsko- Plastyczny „ Magia słów Juliana Tuwima”

5 grudnia 2013 r. w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbył się I Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny dla przedszkolaków z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Głównymi celami konkursu było popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima, pobudzanie i rozwijanie uzdolnień recytatorskich i plastycznych dzieci, przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, kreowanie wśród przedszkolaków postawy twórczej oraz możliwość konfrontacji z rówieśnikami. W konkursie oceniana była prezentacja dowolnie wybranego utworu Juliana Tuwima oraz praca twórcza dotycząca wiersza pt. „ Cuda i dziwy”, wykonana w technice rysunku.  Jury oceniając  prezentację wiersza brało pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, sposób prezentacji oraz ogólny wyraz artystyczny, natomiast prace plastyczne oceniano pod kątem pomysłowości oraz estetyki wykonanej pracy.

Laureatami w konkursie recytatorskim zostały: Karolina Mądry ze Szkoły Podstawowej w Droszewie  - I miejsce, II miejsce - Ola Płomińska ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie, III miejsce - Jagoda Kryś ze Szkoły Podstawowej w Droszewie. W konkursie plastycznym nagrodzone zostały: Natalia Andrzejewska ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie – I miejsce, Aleksandra Białkowska z Publicznego Przedszkola nr 2” Pod Kasztanami” – II miejsce i Wiktoria Matuszewska ze Szkoły Podstawowej w Droszewie – III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodki upominek, natomiast laureaci nagrody książkowe, za których ufundowanie dziękujemy Radzie Rodziców.

W trakcie obrad jury uczestnicy koła teatralnego gimnazjum przedstawili inscenizację bajki „Rzepka”, która została nagrodzona gromkimi brawami zarówno przez dzieci jak i  rodziców uczestniczących w spotkaniu.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały nauczycielki: Aneta Mikołajczyk, Magdalena Zielezińska- Wypiorczyk oraz Agata Pawlaczyk, która wcielając się w postać pajacyka poprowadziła całe spotkanie i zadbała o wspólną, przyjazną dla wszystkich uczestników atmosferę.

Aneta Mikołajczyk