Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Integracja pierwszoklasistów i święto ziemniaka w Dolinie Baryczy

02.10.2017 r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się w ramach integracji klasowej na wycieczkę do Przygodziczek. W atmosferze sielskiej wsi, przy pięknych promieniach słońca spędzili czas przygody, wspólnej zabawy i nauki. Jak na święto ziemniaka przystało, wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o tej roślinie. Leśniczy zabrał nas na spacer do lasu, gdzie opowiadał o jego mieszkańcach i roślinach. Dzieci dowiedziały się między innymi, w jaki sposób można policzyć, ile lat ma drzewo. Po edukacyjnym spacerze był czas na przejażdżkę bryczką. Następnie uczniowie z ochotą przystąpili do wspólnych zabaw  z ziemniakiem w roli głównej. Kibicowali także dorosłym w konkursie na najdłuższą obierkę ziemniaczaną. Po wielu przygodach i atrakcjach na świeżym powietrzu apetyt dopisywał. Upieczone w ognisku kiełbaski i pieczone ziemniaczki z gziczką  błyskawicznie znikały z talerzy.

Pełni wrażeń i dobrych humorów, obdarowani upominkami wróciliśmy do szkoły.

Małgorzata Mąka