Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Kama Kowalewska-Kulawinek z wizytą w Gimnazjum

Co zrobić, by zostać aktorem? Jak wygląda egzamin do szkoły teatralnej? Jakie predyspozycje są niezbędne w zawodzie aktora? Na te i wiele innych pytań odpowiadała pani Kama Kowalewska – Kulawinek aktorka kaliskiego teatru, która spotkała się z młodzieżą Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.

Spotkania z ciekawymi ludźmi zawsze są dla uczniów niezwykłą lekcją życia.  Tak było i tym razem. Pani Kama opowiadała o tajnikach warsztatu aktorskiego, swojej drodze zawodowej, o pracy w filmie i na deskach teatru.  Zdradziła także kilka anegdot kaliskiej sceny. Uczniowie słuchali z zapartym tchem, a lista pytań do gościa nie miała  końca. Osobowość sceniczna pani Kamy oraz poczucie humoru porwały gimnazjalną publiczność, która długo dziękowała oklaskami za wspólne spotkanie.

K. Malchrzycka