Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Kolejne sukcesy

14 listopada br. uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach uczestniczyli w I Kaliskim Konkursie Recytatorskim z Okazji 100-lecia Urodzin Wandy Karczewskiej. W konkursie tym Oliwia Wachna zajęła II miejsce, Aleksandra Nowak trzecie, a Katarzyna Karbowska zdobyła wyróżnienie. Przewodniczącą kaliskiego jury była córka znanego poety Władysława Broniewskiego – pani Maria Broniewska-Pijanowska. Wymienione uczennice recytowały wybrane utwory poetki na III Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim im. Wandy Karczewskiej. Również wyniki Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej okazały się dla naszych gimnazjalistów znaczącym sukcesem, gdyż na liście laureatów znalazł się Arkadiusz Grzęda z klasy IId. Gratulujemy. Uczennice do konkursu przygotowywała Dorota Bukowska.

D. Bukowska