Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Kolejny krasomówczy sukces

12 grudnia br. uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach wzięli udział w pierwszym etapie I Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania  im. Cyryla Ratajskiego. I tym razem nasi gimnazjaliści nie zawiedli, gdyż zdobyli aż trzy miejsca na podium. Laureatką I miejsca została Sara Majerz z klasy IIa, natomiast III miejsce ex aequo zdobyli: Aleksandra Nowak z klasy Ia i Patryk Drzewiecki z klasy Ib. Uczniów do konkursu przygotowywały: Agata Pawlaczyk i Dorota Bukowska. Teraz uczniowie zmierzą się w etapie finałowym, podczas którego będą prezentować 7-minutowy tekst związany tematycznie z Poznaniem. Życzymy powodzenia.

Dorota Bukowska