Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Kulturalne wojaże młodzieży z naszej szkoły

Okres jesienno- zimowy w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów obfitował w bliskie spotkania młodzieży z kulturą i sztuką. Rozpoczęli uczniowie klasy II gimnazjum wyjazdem do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, by tam uczestniczyć w lekcji muzealnej poświęconej życiu i twórczości poety, a następnie w plenerze rysunkowym ilustrującym jego postać. Kolejną przygodą, tym razem dla uczniów klas IV  okazał się listopadowy wyjazd do Wrocławia na widowisko wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie oparte na motywach baśni Andersena pt.” Królowa Śniegu”. Doskonała oprawa muzyczna, choreografia, wspaniałe kostiumy, dekoracje, gra światła wywarły ogromne wrażenie na czwartoklasistach. Następnie przyszedł czas, by 15.12. 2017 r. zmierzyć się w Teatrze Wielkim w Poznaniu z jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych pt. „ Dziadek do orzechów”. Niezwykłą historię o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze mogli obejrzeć gimnazjaliści , a także absolwentki naszej szkoły. Piękna muzyka Piotra Czajkowskiego, taniec, rozgrzały serca wszystkich uczestników i na długo pozostaną w pamięci. Młodzi odbiorcy sztuki zakończyli wojaże w Muzeum Narodowym w Poznaniu, uczestnicząc w lekcjach muzealnych,  w trakcie których rozwijali swoje pasje twórcze.

„ Czas , w którym nasz umysł pochłonięty jest zachwycaniem się pięknem, to wyjątkowe chwile, w których czujemy, że żyjemy.”

autor nieznany

Aneta Mikołajczyk, Magdalena Zielezińska- Wypiorczyk