Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Laur zwycięzcy

29 kwietnia br. okazał się dniem pełnym wrażeń dla uczennic Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Tego dnia bowiem Oliwia Wachna z klasy Id zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim o Tematyce Filozoficznej. Natomiast Małgorzata Kałuża z klasy Id otrzymała jako jedyna wyróżnienie. W swoich utworach uczennice podkreślały wartość ludzkiego życia i odpowiedzialności w kontekście przemijania oraz trudu codzienności. Ostrowskie jury, na czele z ks. Adamem Kraską, autorem tomiku wierszy ,,Stwórco czekania‘’, podkreśliło niezwykle bogatą treść wierszy oraz dojrzałość ich autorek.

Dorota Bukowska