Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Laureaci województwa, rejonu i powiatu

,,Snucie opowieści jest sztuką, samo pisanie rzemiosłem.’’

Nora Roberts

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach i w tym roku szkolnym osiągają polonistyczne sukcesy. Wyjątkowy laur zdobyła Amelia Skowrońska, uczennica klasy IIIa, która zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu. Jej utwór uzyskał tytuł ,,Wojewódzkiego Wiersza Miesiąca’’ i zostanie umieszczony w publikacji konkursowej. Również nie lada zadania podjęli się uczniowie, którzy przystąpili do Rejonowego Konkursu Literackiego ,,Chrońmy siebie’’. Ich zadanie polegało na napisaniu pracy literackiej podejmującej problem zagrożeń w świecie wirtualnym oraz ochrony danych osobowych. W wymienionym konkursie III miejsce  ax aequo zdobyli: Amelia Skowrońska i Karol Adamczewski. Natomiast wyróżnienia w formie publikacji otrzymali również: Karolina Gil, Paulina Remelska oraz Dominika Krzymińska. Kolejny sukces osiągnęła Weronika Kąkol z klasy IId, która została laureatką Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego pod hasłem ,,Opowiadanie, bajanie’’.

Uczniów do konkursów przygotowywały: Dorota Bukowska i Aneta Mikołajczyk. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów.

praca konkursowa Weroniki Kąkol

laureatka Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego pod hasłem ,,Opowiadanie, bajanie’’

Dorota Bukowska