Saturday, 27.4.2024
Imieniny: Andrzej / Felicja / Marcin

Laureatka konkursu rejonowego

Serdecznie gratujemy Wiktorii Błaszczyk z klasy VIIa, która zdobyła III miejsce w  XVII Rejonowym Konkursie ,,Z ortografią za pan brat’’. W zmaganiach konkursowych składających się z dwóch etapów brali udział uczniowie z powiatów: ostrowskiego, kaliskiego i pleszewskiego. Organizatorem konkursu byli metodycy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Uczennicę do konkursu przygotowywała Dorota Bukowska.

Wśród zagwozdek ortograficznych znalazły się m. in. takie wyrazy jak:  święta Bożego Narodzenia, Gwiazdka, nierzadko, chart angielski, na ogół, wszech czasów, ze wszech miar, rzec półżartem, jasnoróżowa i lekko chropowata żywa rurka otulona w ciepłokrwistą poduszkę, nieco, półwiszące, pomału, zrazu, , dłuższe podróże, Schronisko Górskie PTTK ,,Murowaniec’’, srebrno-jasnoniebieski puch, krótkotrwała, chaotyczna, na Gubałówce, ponieważ, twarze, ciemnoczerwone rumieńce, na zakopiańskich wzgórzach, niekończąca się, Hieronim, Bożena i Grzegorz, na Kasprowym Wierchu, wkrótce, także, kilkunastoletnia córka, mężczyźni, pojęli, zjeżdżać, zbliżała się, próba, hamować, zaspa śnieżna, szczególnie, łyżwy, zwrócił i hałasować.

D.B.