Sunday, 28.4.2024
Imieniny: Ludwik / Marek / Paweł

Lekcja z badmintona

Badminton to sport na całe życie. W klasie I a w dniu 24.03.2014r. przeprowadzono lekcję, której tematem były ćwiczenia i zabawy oswajające z techniką gry w badmintona. Jest to dyscyplina wszechstronnie rozwijająca organizm i dlatego chcemy u uczniów zaszczepić sympatię do tego sportu.

W czasie zajęć uczniowie bardzo chętnie wykonywali polecenia nauczyciela, co oczywiście przyczyniło się do postępów w opanowaniu niektórych dość trudnych ćwiczeń.

W czasie zajęć miało miejsce doskonalenie techniki zarówno przy pomocy konkretnych ćwiczeń jak i w formie zabaw, w których uczniowie na wesoło jak i w formie rywalizacji bardzo chętnie brali udział.

Prowadzimy zajęcia z młodzieżą z badmintona, aby zachęcić ich do uprawiania tej dyscypliny. Wykonywane ćwiczenia, ich zaangażowanie oraz zadowolenie utrwalone jest na zdjęciach. Wierzę, że kontynuacja takich zajęć zasili szeregi szkolnego koła badmintona i rozbudzi w nich zamiłowanie do badmintona. Przyczyni się do uprawiania tego sportu przez dalsze życie, tak jak czynią to nasi absolwenci.

Dariusz Więcław

Załącznik: