Czwartek, 28.3.2024
Imieniny: Aleksandra / Renata / Joanna

Majowe sukcesy artystyczne gimnazjalistów

Natalia Strzyż, uczennica klasy III d otrzymała wysokie trzecie miejsce w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Sztuce organizowanym przez ODN w Kaliszu.  Po przejściu dwuetapowych eliminacji Natalia w finale zaprezentowała życie i twórczość Leonarda da Vinci, wcielając się w rolę jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie – Mona Lisę. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Magdalena Zielezińska – Wypiorczyk. Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

O Bilet do Liceum Plastycznego w Kaliszu w tym roku starali się Mateusz Frąszczak z klasy III a i Maciej Galewski z klasy III c.  Temat „Światło i cień w martwej naturze”  okazał się szczęśliwy dla Mateusza, który otrzymał wyróżnienie. Uczeń zamierza rozwijać swoje zdolności artystyczne poprzez kontynuację nauki w tej szkole.

Mateuszowi życzymy powodzenia na egzaminie wstępnym.