Sunday, 14.4.2024
Imieniny: Justyna / Julianna / Krzysztof

,,Maleńka Miłość’’

Już za nami kolejne Boże Narodzenie- czas życzeń, miłości i rodzinnego ciepła. Czas narodzin Syna Bożego. Ale to dopiero początek historii Jezusa. Ona nadal trwać będzie w naszych sercach, duszach. Każdy z nas, tak jak Jezus, przebywa drogę do Betlejem i spotyka na niej radość, smutki i wielkie nadzieje. Lecz są takie chwile, gdy zatrzymać się trzeba, by siebie zrozumieć w tajemnicy nieba.

Tymi słowami uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach rozpoczęli spotkanie noworoczne przygotowane dla społeczności lokalnej. W uroczystości udział wzięli: Kazimierz Sipka – przewodniczący Rady Gminy i Miasta, Bolesław Borkowski- skarbnik Gminy i Miasta, Daniel Mituła – kierownik Referatu Oświaty, przedstawiciele Rady Rodziców, babcie i dziadkowie naszych uczniów oraz rodzice szkolnych chórzystów. I tym razem gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania. Dla wyjątkowych gości przygotowali jasełka oraz koncert kolęd w wykonaniu chóru szkolnego. Nie zabrakło również pięknego śpiewu Arkadiusza Grzędy – absolwenta naszego gimnazjum.

Podczas spotkania wręczono także  nagrody i wyróżnienia laureatom II Międzyszkolnego Konkursu na Kartkę Świąteczną – z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim. Aurę uroczystości uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez koło kulinarne.

Uroczystość przygotowały: Justyna Kierzek-Gawrońska i Dorota Bukowska we współpracy z M. Zielezińską-Wypiorczyk, Agnieszką Jaźwiec, Urszulą Marcinkowską i Pawłem Sobańskim.
Spotkaniu przyświecało motto zaczerpnięte z wiersza Matki Teresy z Kalkuty, bo przecież za każdym razem, kiedy sprawiasz radość innym, uśmiechasz się do nich, milkniesz, aby wysłuchać, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Dorota Bukowska