Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Międzynarodowy projekt naukowy ERADMUS+

Uczniowie klasy 2 A zostali zakwalifikowani do udziału w Międzynarodowym Projekcie ERIS w ramach programu ERADMUS +.

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naukami matematyczno – przyrodniczymi oraz podjęciem w przyszłości kariery naukowej.

W projekcie uczestniczą uczniowie 30 szkół: 5 gimnazjów i 5 szkół ponadgimnazjalnych z każdego kraju partnerskiego - Polski, Rumunii i Francji. Instytucje partnerskie projektu to Instytut Geofizyki PAN w Warszawie, Wydział Fizyki Uniwersytetu w Bukareszcie i Uniwersytet Wersalu pod Paryżem.

Na lekcji geografii, chemii, biologii, fizyki i matematyki uczniowie będą testować pakiety edukacyjne na temat:

- Promieniowania ultrafioletowego,

- Pomiarów meteorologicznych w Arktyce,

- Pola magnetycznego Ziemi,

- Sejsmologii,

- Lodowców.

Uzupełnieniem będą transmisje lekcji on-line prowadzone przez wybitnych naukowców. Natomiast w przyszłym roku szkolnym uczniowie będą mieli możliwość testować pakiety w języku angielskim stosując również słownictwo naukowe. Pierwsze zajęcia już za nami, a przed uczniami prawdziwa naukowa uczta.