Czwartek, 21.3.2024
Imieniny: Benedykt / Mikołaj / Marzanna

Mistrzowie pióra

10 grudnia br. okazał się dniem sukcesów dla uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. To wówczas nasi gimnazjaliści mogli po raz kolejny usłyszeć słowa uznania  za kreatywność i  precyzję ukazaną w Powiatowych Konkursach Literackich organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. W konkursie ,,Poetyckie Listopady‘’ nagrodę specjalną Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży otrzymali: Oliwia Wachna i Dawid Okoniewski. Natomiast w konkursie ,,Opowiadanie, bajanie…’’ drugie miejsce zdobyła Maria Chenczke, a Tomasz Strzyż i Marcin Adamski otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowywały: A. Pawlaczyk, A. Mikołajczyk i D. Bukowska.

Dorota Bukowska