Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Najlepsi wśród mistrzów słowa i pióra

Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach po raz kolejny pokazali, że stanowią znaczącą konkurencję w konkursach pozaszkolnych. 24 listopada br. podczas I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,,Nie Tylko Poznańskie Koziołki’’ to właśnie nasi gimnazjaliści stanęli na najwyższym podium: I miejsce zajęła Marcelina Wdowczyk, miejsce II zdobyła Sara Tułaza, natomiast III miejsce na podium zajął Michał Wasielewski. Do grona finalistów został zakwalifikowany także Dawid Liberski, który uplasował się na 5. miejscu. Konkurs odbył się w Poznaniu. Kolejny sukces osiągnęła Zofia Kucharska, która, sprawdzając się w sztuce pisania felietonu, zajęła III  miejsce w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim ,,W poszukiwaniu wartości w świecie współczesnym.’’ Jury konkursu reprezentowali dziennikarze Gazety Ostrowskiej i Radia Centrum. Również w dziedzinie poezji nasi gimnazjaliści potrafili wykazać profesjonalizm i kreatywność. W Powiatowym Konkursie ,,Poetyckie Listopady’’ - ,,Srebrne Jabłko’’-  zdobył Jean Jędrzejewski, ,,Niebieskie Jabłko’’: Amelia Skowrońska i Jakub Nowacki, natomiast wyróżnienia uzyskały: Martyna Perz i Marta Matyśkiewicz. Nie zabrakło również naszych gimnazjalistów wśród laureatów etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Została nią Sara Miądowicz z klasy IIIc. Uczniów do konkursów przygotowywały: A. Pawlaczyk-Wieczorek, A. Mikołajczyk i D. Bukowska. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Dorota Bukowska