Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Niecodzienna lekcja biologii

Dlaczego lewa komora serca jest grubsza? Jakie naczynia wychodzą z serca? Jaką tajemnicę kryje oko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukali gimnazjaliści podczas niecodziennej lekcji biologii. Pod przewodnictwem pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbyła się sekcja wybranych narządów wewnętrznych.

Zajęcia rozpoczęły się prezentacją omawiającą budowę anatomiczną, po której przystąpiono do zajęć praktycznych. Dla młodzieży największym przeżyciem było przeprowadzenie samodzielnej sekcji serca i oka. Uczestnicy zajęć zajrzeli do wnętrza serca, dotykali ścian, analizowali budowę oraz grubość narządu. Podczas sekcji oka wykazali się ogromną precyzją w trakcie zadania preparacji soczewki.

Dzięki zajęciom uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by poczuć się jak prawdziwi chirurdzy w trakcie operacji.