Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Ogólnopolski Dzień Geografa

23 kwietnia 2014 roku uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach uczestniczyli w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Geografa ” na Uniwersytecie Wrocławskim. Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego pod patronatem PAN już kolejny raz zorganizował dla młodzieży szkolnej warsztaty i wykłady mające przybliżyć zagadnienia promując nauki przyrodnicze. Uczniowie mogli poznać tajniki związane z  dendrochronologią, oddychaniem jaskiń oraz dowiedzieć się, że gleba jest nie tylko dla rolnika. W Instytucie Klimatologii i Meteorologii sprawdziliśmy swoje umiejętności dokonując pomiarów i obserwacji poszczególnych parametrów pogody. Jakie minerały budują naszą Ziemię? – na to pytanie poszukiwaliśmy odpowiedzi w Muzeum Mineralogicznym działającym przy Instytucie Geologii. Uczestnicy warsztatów zapoznali się również z bogactwem zbiorów słynnej biblioteki uniwersyteckiej oraz zasiedli w sali wykładowej.

Uczniowie bardzo zadowoleni z wizyty, w drodze powrotnej planowali kolejny wyjazd na Wyższą Uczelnię.

Ewa Kukułka