Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Otwarcie nowego boiska

19 września 2016  w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2016/17 połączona z otwarciem wielofunkcyjnego boiska, które zostało przebudowane i zmodernizowane w czasie minionych wakacji.
W uroczystości wzięły udział władze samorządowe z p. Bożeną Budzik – burmistrz Gminy
i Miasta Nowe Skalmierzyce na czele, gościliśmy również pana Tomasza Tomalaka reprezentującego Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu gminy oraz poczty sztandarowe ze wszystkich placówek. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu młodzieży, którą przygotowała pani Dorota Bukowska.

Następnie dokonano oficjalnego otwarcia boiska, wstęgę przecięli: pani burmistrz Bożena Budzik, pan Kazimierz Sipka przewodniczący Rady Gminy i Miasta, pani Teresa Kiełbik – dyrektor Gimnazjum oraz przedstawicielka uczniów Julia Marciniak.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wykonując taniec belgijski i niemal akrobatyczny popis podczas pokazu uczennic z klasy II a. Następnie gimnazjaliści dokonali barwnej prezentacji konkurencji, które będą rozgrywane na naszym boisku. Niezapomniane wrażenie na oglądających zrobił występ młodzieży do utworu „Hay baby”, do którego spontanicznie dołączyła pani burmistrz Bożena Budzik. Na zakończenie zaproszeni goście rozegrali miniturniej rzutów do kosza.

Mamy nadzieję, że nowe boisko będzie miejscem, które pomoże młodzieży rozwijać sportowe pasje.

Iwona Malchrzycka