Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

,,Panie, przyjdź wśród nas’’

Tytułowe motto przyświecało uczniom Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach podczas jasełek połączonych z koncertem kolęd. W uroczystości odbytej 17 stycznia br. udział wzięli: Bożena Budzik- burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Daniel Mituła- kierownik Referatu Oświaty, Rada Rodziców, babcie i dziadkowie uczniów z poziomu klas I oraz inni zaproszeni goście.

Ten szczególny czas skłonił widzów do wielu przemyśleń dotyczących wiary w obecność narodzonego Chrystusa w naszym codziennym życiu. Program stanowił bowiem połączenie gry aktorskiej, utworów muzycznych z prezentacją multimedialną. To przecież właśnie w chwilach trudnych, gdy umierają najbliżsi, gdy odchodzą Ci, których bardzo kochamy, gdy czujemy się chorzy bądź samotni wśród ludzi Narodzone Dziecię szczególnie powtarza: ,,Nie lękajcie się, ja jestem z Wami zawsze, aż do skończenia świata’’.

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień laureatom III Międzyszkolnego Konkursu na Kartkę Świąteczną z Życzeniami w Języku Anielskim lub Niemieckim. W kategorii klas I-III I miejsce zdobyła Amelia Herbik ze SP  im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, miejsce II zajął Krystian Sówka ze SP im. bł. ks. J. Chrzana w Gostyczynie, natomiast na III miejscu uplasowawał się Nikodem Dudek również ze SP  im. Powstańców Wielkopolskich  w Nowych Skalmierzycach. W tej kategorii wyróżnienie otrzymała Judyta Stempniak- ze SP  im. Orła Białego w Biskupicach. W rywalizacji klas IV-VI I miejsce zdobyła Wiktoria Kopras ze SP im. Orła Białego w Biskupicach, miejsce II zajęła Katarzyna Jarantowska z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Korczaka w Kotowiecku, natomiast na III miejscu uplasował się Kacper Dwużnik ze SP im. Powstańców Wielkopolskich  w Nowych Skalmierzycach. W tej kategorii wyróżnienie otrzymała Karolina Jaśkiewicz –ze SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie. W rywalizacji gimnazjum laureatami konkursu zostali uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. I miejsce zdobyła Gabriela Kubisiak, miejsce II Julia Staszczuk,  natomiast miejsce III zajęła Zofia Kucharska. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Klaudii Cieślak. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek zorganizowany pod kierunkiem A. Jaźwiec. Program artystyczny przygotowały: D. Bukowska i J. Kierzek-Gawrońska we współpracy z M. Zielezińską-Wypiorczyk, M. Śramą i Pawłem Sobańskim. Natomiast organizatorkami konkursu był zespół nauczycieli języków obcych.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a licznie zgromadzonym gościom  dziękujemy za przybycie. Bo są takie chwile, gdy zatrzymać się trzeba, by siebie zrozumieć w tajemnicy Nieba. Wystarczy uwierzyć, że ,,znów nadszedł czas i Dziecię się zrodziło, a razem z nim Maleńka przyszła Miłość.’’ I właśnie takiej wiary, nadziei i miłości życzyła gościom Teresa Kiełbik – dyrektor gimnazjum.

Dorota Bukowska