Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

PILNY KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, w związku z decyzją rządu RP o zamknięciu szkół i przedszkoli, informuję, że od poniedziałku 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów wraz z oddziałami przedszkolnymi będzie zamknięta. Jutro i pojutrze tj. 12 i 13 marca 2020 r w szkole i przedszkolu będą prowadzone w godzinach 6.30 – 16.00  zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice są w szczególnie trudnej sytuacji zapewnienia opieki dzieciom w domu.

Odwołane zostają także wszystkie imprezy, konkursy, uroczystości.

W dniach 12 i 13 marca 2020r. posiłki będą przygotowywane tylko dla dzieci przedszkolnych. Uczniowie nie będą mogli korzystać z obiadów.

Zwracam się także z prośbą, aby Państwo w trosce o zdrowie swoich najbliższych, ograniczali kontakty swoich dzieci z innymi, w tym szczególnie z rówieśnikami. Kina, teatry i inne instytucje kulturalne będą pozamykane. Dzieci, jako te, które mają potencjalnie największy kontakt z dużą liczbą osób, są największymi nosicielami wirusów i tym samym przenoszenie choroby jest wysokie. Proszę także otoczyć dzieci szczególną troską i opieką. W sposób bezpieczny, mądry zorganizować im czas wolny od zajęć lekcyjnych.

Proszę  o śledzenie bieżących komunikatów oraz informacji w dzienniku elektronicznym i na szkolnej stronie.

Informuję, że na mocy tzw.  specustawy rodzicom, którzy muszą pozostać w domu z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni na dziecko do 8 roku życia.  W tym celu należy wypełnić oświadczenie znajdujące się na stroni ZUS. Podaję także numer infolinii 22 560 16 00.

Pozdrawiam, życzę nam wszystkim, aby ten trudny czas był jak najkrótszy.

Agnieszka Jaźwiec