Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Profilaktyka i wychowanie w Szkole im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

W ostatnim czasie w murach naszej szkoły, gościliśmy  wyjątkowe osoby: policjanta, strażaka oraz przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych. W  ramach działań wychowawczo – profilaktycznych, przeprowadzone zostały zajęcia  na których uczniowie mogli poznać  pracę służb mundurowych  oraz zasady związane z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością nieletnich. Młodzież miała okazję  zobaczyć  sprzęt i akcesoria, które używane są przez policję, straż i  straż ochrony kolei w trosce o zapewnienie porządku i ładu publicznego. Zajęcia okazały się wspaniałą okazją do zadawania pytań i prawdziwą  lekcją pokory. Znajomość zasad związanych z bezpieczeństwem może nie tylko pomóc w rozwiązywaniu trudnych  sytuacji, ale przede wszystkim uratować ludzkie życie.