Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Promujemy czytelnictwo

10 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Młodzież przed godz. 10.00 zgromadziła się na boisku szkolnym, by wspólnie poczytać, każdy to, na co miał ochotę. Działania miały na celu promocję czytelnictwa, głównie wśród ludzi młodych. Organizatorem akcji był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.  Akcję poprzedziła debata na temat czytelnictwa młodzieży pod hasłem „Co dziś czytają gimnazjaliści?”.  Podobnie jak w Polsce i na świecie, w naszej szkole zapanowała moda na czytanie powieści fantastycznych. Każdy głos w dyskusji był cenny, padło wiele osobistych przemyśleń, nie zabrakło emocji. Uczestnicy debaty podzielili się swoimi odczuciami dotyczącymi lektury ulubionych książek, a także opowiedzieli o tym, jak kształtowały się ich wybory czytelnicze.  Dziękujemy wszystkim za udział w dyskusji.